Dawid Cieszyński

.NET/PHP Software Developer

Ostatnio trochę przysiadłem do programowania Windows Phone 7. Dzięki uprzejmości polskiego oddziału Microsoftu mogłem wypożyczyć na 3 tygodnie (może troszkę więcej) telefon LG-E900 z tym systemem. Bardzo dziękuję!

Z racji tego, że trochę się interesuje kobiecym ciałem ( ;) ) i mam też ukończony kurs doradcy rodziny więc aplikacja tez była z tym związana.

Aplikacja pozwala na wprowadzanie oraz analizowanie objawów wskazujących na to czy kobieta jest aktualnie w okresie płodnym czy niepłodnym. Użytkownik (lub użytkowniczka) wprowadza informacje o temperaturze PTC (podstawowa temperatura ciała), odczucie i wygląd śluzu, oraz pozycja i miękkość szyjki macicy.

Wykorzystałem komponenty do wyświetlania wykresów amCharts (jeszcze w wersji beta, więc czasem dzieją się dziwne rzeczy - np. legenda znika) oraz ProgressOverlay i RoundToggleButton z Coding4Fun Windows Phone Toolkit.

Jeśli w przyszłości będę miał telefon z WP7 to będę tą aplikacje rozwijał, na razie się na to nie zanosi gdyż nie dostałem się do rundy 2 Imagine Cup w kategorii Windows Phone 7 Award (edycja światowa), a aplikacja jest jeszcze certyfikowana w Windows Phone Store więc pewnie nie zdążę jej zgłosić na polską edycje Windows Phone 7 Award.

Aplikacja jest dostępna w Windows Phone Store, a poniżej kilka zrzutów ekranu: