Dawid Cieszyński

.NET/PHP Software Developer

Kacper TomaszewiczZbliża się koniec roku, a w nowym roku trzeba będzie zapłacić podatek. Jeśli nie macie co zrobić ze swoim "procentem" pomóżcie Kacprowi. Kacper jest chory na dziecięce porażenie mózgowe, wychowuje go samotnie jego mama. Więcej informacji na stronie: https://kacper.crystalcode.pl

Ci co używają mojego Chess Monitora (o ile są tacy) pewnie zauważyli że już nie działa. A nie działa dlatego że hosting dla projektów z Imagine Cup 2010 niedawno się skończył.

Przeniosłem tą aplikację na serwer StudentLive.pl. Więc zamiast cieszakteam.imaginecup2010.net proszę się kierować na http://cieszak.studentlive.pl/.

I jeszcze pytanie do Was: Czy macie jakieś sugestie lub propozycje co do tej aplikacji? Ostatnio zastanawiam się co z nią zrobić...

Życzę udanych potyczek szachowych :)

ProgrammingTimer nie umarł!

Właśnie udostępniłem wersję 1.5.0.0 programu służącego do pomiaru czasu pracy przy projektach. W tej wersji dodałem wsparcie dla Visual Studio 2010 oraz usunąłem obsługę Software Updatera (gdyż nie będę już go więcej wspierał).

I również aktualizacja TextFileViewer. Dodałem wsparcie dla UAC systemu Windows Vista  / 7 i kilka rozszerzeń plików Microsoft Visual Studio 2010.

Niedługo będę tworzył kolejną wersję aplikacji PowRek (kto wie co to za aplikacja to wie ;)).

A wczoraj wspólnie z resztą zespołu CrystalCode Studio skończyliśmy wersję RC naszego CMS'a. Aktualnie dopracowujemy szczegóły i szukamy klientów.

Pierwszą stroną jaka została postawiona na naszym CMSie jest strona aplikacji PowRek.

Kiedyś gdy jeszcze pisałem programy w Delphi stworzyłem kilka fajnych programów. Aktualnie pewnie i tak nikt ich nie używa. Ale chciałem Wam przypomnieć o jednym z nich.. którego używam nadal (na Windows 7 x64).

Tym programem jest Text File Viewer. Ostatnia wersja była utworzona 2007-01-22 więc ponad 3 lata temu. Aplikacja umożliwia zobaczenie podglądu pliku tekstowego (kilkadziesiąt-set pierwszych znaków treści pliku) po najechaniu na niego myszką. Szalenie ułatwia to przeglądanie plików gdyż nie trzeba we wszystkie po kolei klikać. A jeśli do danego typu pliku mamy podpiętą jakąś ciężką aplikację typu Visual Studio to też nie musimy jej odpalać, albo klikać prawym i wybierać otwórz w Notepad++.

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji korzystać z tego programu to zapraszam do spróbowania.

2010-08-27 14:03:

Zapomniałem poinformować:

Nie instalujcie SoftwareUpdatera! Aktualnie nie jest wspierany.

Dodatkowo jak będziecie chcieli zmienić konfigurację, to aplikację konfiguracyjną trzeba uruchamiać jako administrator.

Oprócz tego wszystko powinno działać.

Wczoraj zakończył sie konkurs ImagineCup 2010. Jak już wcześniej było wiadomo Polacy zdobyli wszystkie miejsca w kategorii Internet Explorer 8 Award. Niestety drużyna fteams nie znalazła się na podium.

Zdjęcia możecie znaleźć na flickr’ze: ImagineCup's photostream

Wczoraj doszedł mi jeszcze jeden MCTS: .NET Framework 3.5, ASP.NET Applications

Muszę się Wam czymś pochwalić :) Właśnie pojawiła się lista finalistów Imagine Cup

Zająłem 3 miejsce w edycji światowej Imagine Cup - Internet Explorer 8 Award !!

Wczoraj odbyła się pielgrzymka rowerowa do Gietrzwałdu organizowana przez Instytut Kultury Chrześcijańskiej.

Przy okazji miałem okazję przetestować program NaviComputer.

Jego zaletą w stosunku do BikeDashboard jest to, że do przygotowania map jest dołączona oddzielna aplikacja na komputer PC (a NaviComputer na urządzeniu mobilnym też potrafi sobie ściągnąć mapę). Dodatkowo możemy wybrać zakres powiększenia mapy, który chcemy przechowywać na telefonie.

Możemy wybierać z kilku dostępnych bezpłatnie źródeł map. Ja korzystam z OpenStreetMaps. Jak się przekonałem, mapy są dość dokładne i nawet trasy leśne są tam pokazane.