Dawid Cieszyński

.NET/PHP Software Developer

Mouse configuration for VirtualBox 4.1.22 (headless) on Ubuntu Server with Windows 98 as guest operating system

VirtualBox 4.1 provides for Windows-98-compatible USB tablet device.
from menu:

VM->Settings->System->Enable Absolute pointing device

or from commandline:

VBoxManage modifyvm "VM name" --mouse usbtablet

next enable Windows-98 mode (set CoordShit to 0):

VBoxManage setextradata "VM name" "VBoxInternal/USB/HidMouse/0/Config/CoordShift" 0

 

Sources:

Właśnie znalazłem kolejne ciekawe narzędzie przydatne przy wycieczkach z HD2 i NaviComputerem

GMapToGPX

GmapToGPX pozwala jednym kliknięciem utworzyć plik GPX z trasą wyznaczoną przez Google Maps tym samym zastępuje przedstawiony przeze mnie wcześniej Marengo GPS Route Planner.

Przejeździłem już kilkadziesiąt kilometrów w tym miesiącu więc mogę przedstawić jak aktualnie wyglądają moje wyprawy.

Wszystko czego aktualnie potrzebuję to:

HTC HD2

Komputer pokładowy.

uchwyt do roweru HR

Bardzo dobry i stabilny uchwyt, składa się z dwóch części: uniwersalnego uchwytu na kierownicę i dedykowanego uchwytu do HD2. Na razie telefon mi nie wypadł i wygląda na to, że długo nie wypadnie.

Marengo GPS Route Planner

Moje najnowsze odkrycie. Marengo GPS Route Planner pozwala na przygotowanie trasy i zapisanie jej w postaci pliku GPX. Ten plik można następnie wczytać do NaviComputera i obserwować: gdzie jesteśmy i gdzie powinniśmy być.

NaviComputer

Tą aplikację opisywałem już wcześniej. Mapa offline z zapisywaniem trasy. Wg mnie jest wygodniejsza od BikeDashboarda. Brakuje mi tylko obracania mapy do kierunku jazdy.

GPX Editor

Tą aplikację też opisywałem. Bardzo przydatny program w którym można poprawić pliki GPX (w których jesteśmy gdzieś na środku oceanu bo akurat przejeżdżaliśmy przez tunel i straciliśmy fixa - wystarczy wybrać jedno narzędzie, zaznaczyć prostokątem gdzie byliśmy a wszystkie punkty poza tym prostokątem zostaną usunięte).

Poniżej: jak wygląda uchwyt

Używaliście kiedyś Ubiquity? Ja tak, bardzo często. Najczęściej do szybkiego tłumaczenia tekstów i treści stron. Wystarczyło zaznaczyć tekst, wcisnąć Ctrl+Spacja i wpisać 'tr' no i mamy tłumaczenie. Niestety wydawanie nowych wersji Ubiquity nie nadąża za nowymi wydaniami Firefoxa. Ale zawsze można zainstalować sobie najświeższą wersję z repozytorium.

A o to jak to zrobić:

 • Ściągamy najświeższy snapshop z repozytorium http://ubiquity.mozilla.com/hg/ubiquity-firefox/ (link "zip" po lewej stronie)
 • Ściągnięty plik ubiquity-firefox-274680f2accb.zip rozpakowujemy
 • Teraz musimy spakować zawartość folderu ubiquity-firefox-274680f2accb\ubiquity\ do archiwum zip.
 • Zmieniamy rozszerzenie pliku archiwum z ubiquity.zip na ubiquity.xpi
 • Instalujemy

I tyle. Aktualna wersja działa (przynajmniej teoretycznie) w Firefox'ach od 4 do 6. U mnie w Firefox 4.0.1 tłumaczenie przez Google Translatora i Bing Translatora działa poprawnie (oczywiście nie chodzi o poprawność tłumaczenia ;) ).

Ostatnio trochę przysiadłem do programowania Windows Phone 7. Dzięki uprzejmości polskiego oddziału Microsoftu mogłem wypożyczyć na 3 tygodnie (może troszkę więcej) telefon LG-E900 z tym systemem. Bardzo dziękuję!

Z racji tego, że trochę się interesuje kobiecym ciałem ( ;) ) i mam też ukończony kurs doradcy rodziny więc aplikacja tez była z tym związana.

Aplikacja pozwala na wprowadzanie oraz analizowanie objawów wskazujących na to czy kobieta jest aktualnie w okresie płodnym czy niepłodnym. Użytkownik (lub użytkowniczka) wprowadza informacje o temperaturze PTC (podstawowa temperatura ciała), odczucie i wygląd śluzu, oraz pozycja i miękkość szyjki macicy.

Wykorzystałem komponenty do wyświetlania wykresów amCharts (jeszcze w wersji beta, więc czasem dzieją się dziwne rzeczy - np. legenda znika) oraz ProgressOverlay i RoundToggleButton z Coding4Fun Windows Phone Toolkit.

Jeśli w przyszłości będę miał telefon z WP7 to będę tą aplikacje rozwijał, na razie się na to nie zanosi gdyż nie dostałem się do rundy 2 Imagine Cup w kategorii Windows Phone 7 Award (edycja światowa), a aplikacja jest jeszcze certyfikowana w Windows Phone Store więc pewnie nie zdążę jej zgłosić na polską edycje Windows Phone 7 Award.

Aplikacja jest dostępna w Windows Phone Store, a poniżej kilka zrzutów ekranu:

Kacper TomaszewiczZbliża się koniec roku, a w nowym roku trzeba będzie zapłacić podatek. Jeśli nie macie co zrobić ze swoim "procentem" pomóżcie Kacprowi. Kacper jest chory na dziecięce porażenie mózgowe, wychowuje go samotnie jego mama. Więcej informacji na stronie: http://kacper.crystalcode.pl

 Od kilku tygodni razem z kolegami organizujemy konferencję Olsztyński Dzień Informatyki. Odbędzie się ona 9 grudnia 2010 roku w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul Oczapowskiego 12b.

Agenda:

 • 9:00 - 10:00 Rejestracja
 • 10:00-10:15 Powitanie i przedstawienie grup
 • 10:15-11:30 Chmura Azure dla specjalistów IT. Mamy się jej bać czy lepiej zrozumieć? Mariusz Kędziora
 • 11:30-11:45 Przerwa
 • 11:45-12:15 Imagine Cup oczami uczestników Marcin Bartoszuk i Arek Kondratiuk
 • 12:15-12:30 Przerwa
 • 12:30-13:45 Programowanie Windows Phone 7 Bartłomiej Zass
 • 13:45-14:30 Przerwa obiadowa - darmowa pizza
 • 14:30-15:45 Szkolenie z technik prezentacji Jakub Jałbrzykowski
 • 15:45-16:00 Przerwa
 • 16:00-17:15 Pasja programisty .NET z Xbox 360 & Kinect Marcin Iwanowski
 • 17:15-17:30 Zakończenie

Jeśli kogoś interesują powyższe tematy to serdecznie zapraszam.

Oprócz tego możemy się pochwalić dużą liczbą sponsorów. Podczas długiej przerwy będzie można posilić się pizzą a podczas każdej prezentacji będzie sporo nagród do rozdania aktywnym uczestnikom (aktualnie wartość puli nagród to ok 20000zł: książki, licencje, peryferia ...).

Oprócz tego uczestnicy będą mieli możliwość dotknięcia i zabawy z telefonem Windows Phone 7 oraz Kinect'em.

Zapraszamy na Olsztyński Dzień Informatyki!!!

Ci co używają mojego Chess Monitora (o ile są tacy) pewnie zauważyli że już nie działa. A nie działa dlatego że hosting dla projektów z Imagine Cup 2010 niedawno się skończył.

Przeniosłem tą aplikację na serwer StudentLive.pl. Więc zamiast cieszakteam.imaginecup2010.net proszę się kierować na http://cieszak.studentlive.pl/.

I jeszcze pytanie do Was: Czy macie jakieś sugestie lub propozycje co do tej aplikacji? Ostatnio zastanawiam się co z nią zrobić...

Życzę udanych potyczek szachowych :)

ProgrammingTimer nie umarł!

Właśnie udostępniłem wersję 1.5.0.0 programu służącego do pomiaru czasu pracy przy projektach. W tej wersji dodałem wsparcie dla Visual Studio 2010 oraz usunąłem obsługę Software Updatera (gdyż nie będę już go więcej wspierał).

I również aktualizacja TextFileViewer. Dodałem wsparcie dla UAC systemu Windows Vista  / 7 i kilka rozszerzeń plików Microsoft Visual Studio 2010.